SIKÇA SORULAN SORULAR

ALICI ÜYE sözleşmesi ve diğer talep edilen evrakların temin edilmesinin ardından iletişim bağlantısı üzerinden üyelik işlemleri tamamlanır. Ticari bir unvana sahip olan gerçek kişi statüsündeki üyeler için oluşturulmuştur,

İki Farklı Üyelik Türü Mevcuttur;
Ticari Üyelik ;
Gerçek kişi olmasına rağmen ticari bir unvana sahip üyeler için sunulan seçenektir.
Kurumsal Üyelik;
Ticari unvana sahip olan tüzel kişi statüsündeki üyeler için oluşturulmuştur.

ALICI ÜYE sözleşmesine sahip olan Kurumsal veya Tüzel tüm Alıcı Üyeler ihaleye katılım sağlayarak teklif verebilme hakkına sahip olur.

İhaleyi kazanmış olan alıcılar satıcı onayı sonrası şu adımları takip eder; Alıcı üye bireysel üye sayfası üzerinden satın aldıklarım bağlantısına tıklar ve satış sonrası işlemlere başlar, Ödeme işlemlerini tamamlar, Aynı bağlantı üzerinden noter işlemlerine ve plaka değişikliği taleplerine ulaşarak işlemlerini gerçekleştirir.

SertifiCar ekspertiz raporunda belirtilenden farklı bir durumla karşılaşılması halinde teslimattan itibaren 2 gün içerisinde başvuru yapıldığı takdirde iade koşullarında belirli kontroller sağlanarak ikinci el otomobil geri alınır ve ödenen bedel geri iade edilir.

Alıcı randevu tarihlerini dilediği gibi belirleyerek aracını kendisi alabilir ya da teslimat ekranı üzerinden belirtmiş olduğu kişi veya kişilere aldırabilir.

Alıcı ihaleyi kazandıktan sonra ödemesini ertesi gün saat 10:00'a kadar tamamlayabilir. Alıcı gerekli tüm belgeleri Filomotive’e ulaştırması doğrultusunda ertesi gün satış işlemleri tamamlanır.

© Filomotive 2022